سینماگران

فیلم «راهبه» با فروش آغازین ۱۳۱ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین فیلم اکران‌شده در یک هفته اخیر سینمای جهان نام گرفت.

به نقل از هالیوودریپورتر، فیلم «راهبه» جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های ترسناک «احضار» در اولین هفته نمایش در ۳۸۷۶ سالن سینمای آمریکا به فروش چشمگیر ۵۳.۵ میلیون دلار دست یافت و در رتبه دوم بالاترین فروش آغازین تاریخ سینمای آمریکا در ماه سپتامبر قرار گرفت.

این فیلم به کارگردانی «کوین هاردی» که پنجمین فیلم از مجموعه فیلم‌های ترسناک «احضار» محسوب می‌شود در گیشه بین‌الملل نیز عملکرد موفقی داشت و در سالن‌های سینمای ۶۰ کشور جهان فروش ۷۷.۵ میلیون دلار را رقم زد تا فروش جهانی «راهبه» در نخستین هفته اکران به ۱۳۱ میلیون دلار برسد.

فیلم‌نامه «راهبه» نوشته «گری دوبرمن» و  بر پایه داستانی از «دوبرمن» و «جیمز وان» نوشده شده است و در آن «تیسا فارمیگا»، «دمیان بیچیر»، «شارلوت هوپ» و «بانی آرونز» ایفای نقش کرده‌اند.

در میان بازارهای خارجی این فیلم، مکزیک با ۱۰.۷ میلیون دلار بهترین عملکرد را به نام خود ثبت کرد و پس از آن برزیل با ۶.۸ میلیون دلار، اندونزی با ۷.۷ میلیون دلار ، هند و بریتانیا هر کدم با ۵.۵ میلیون دلار و استرالیا با ۲.۷ میلیون دلار بیشترین فروش را برای فیلم «راهبه» در نخستین هفته اکران کسب کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

گزینه های نهایی معرفی به اسکار

هیات معرفی فیلم سینمای ایران به اسکار نهایتا به فهرستی کوتاه از سه فیلم ” بدون تاریخ…