سینماگران

روابط عمومی پروژه سپید و سیاه اعلام کرد،«سپید و سیاه» عنوان هشتمین ساخته قاسم جعفری کارگردان سینما و تلویزیون ایران است که در سال ۸۸ ساخته شد و تاکنون موفق به دریافت پروانه نمایش نشده بود، این فیلم در دولت قبلی و زمان ریاست جواد شمقدری در سازمان سینمایی توقیف و در اوایل سال ۹۲در وزارت ارشاد در یک سانس ویژه برای اهالی رسانه و منتقدان اکران شد.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، پروانه نمایش این فیلم صادر شده و قرار است به زودی و بعد از ماه محرم و صفر، مقدمات اکران عمومی این فیلم فراهم شود.

جعفری که پیش از ساخت فیلم «سپیدوسیاه»کارگردانی فیلمهای پرمخاطبی همچون «مجنون لیلی»، «بازنده»، «گرگ و میش»، «پروانگی»را در کارنامه خود دارد،پس ازدریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره کودک و نوجوان همدان و جایزه منتقدان برای فیلم «دختران»،با فاصله کوتاهی فیلم «سپیدوسیاه»راجلوی دوربین برد ولی موفق به دریافت پروانه نمایش نشد.

فیلمنامه این فیلم به طور مشترک توسط قاسم جعفری و پریسا شمس به نگارش درآمده است و موضوع ملتهبی دارد که به مساله جوانان در سن بلوغ و نوجوانی می پردازد و مضمونی اجتماعی دارد.

مهرداد صدیقیان، مهشید افشارزاده، زنده یاد صدرالدین شجره، شهرزاد کمال زاده، حنانه شهشهانی، نگین معتضدی، آزاده مهدیزاده و … بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

تهیه کنندگی این فیلم بر عهده جلال شمسیان است و فرزاد جودت فلیمبرداری آخرین ساخته قاسم جعفری را بر عهده داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

گزینه های نهایی معرفی به اسکار

هیات معرفی فیلم سینمای ایران به اسکار نهایتا به فهرستی کوتاه از سه فیلم ” بدون تاریخ…