سینماگران

ابوالحسن داودی که سال‌ها سابقه مدیریت صنفی در سینما را داشته است،تاکید دارد که طبق قانون اسکار؛ معرفی فیلم از هر کشوری با نظر منتخب صنوف اصلی آن سینما که در ایران در زیر مجموعه خانه سینما قرار می‌گیرند،اتفاق می‌افتد.

او ادامه داد: در دو سال متمادی از سوی خانه سینما به ترتیب فیلم «گبه» و «بچه های آسمان» معرفی شد که فیلم «بچه‌های آسمان» در فهرست نامزدهای نهایی اسکار قرار گرفت پس از آن و در زمان مدیریت شمقدری معاون سینمایی دوره‌ی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با توجه به اینکه برخی حقوق و وظایف تشکل‌های صنفی از آنها گرفته شد و در نهایت در مقاطعی خانه سینما تعطیل شد، وظیفه معرفی فیلم برعهده فارابی به عنوان یک نهاد دولتی قرار گرفت.

نباید فارابی بحث معرفی فیلم به اسکار را قبضه کند

داودی معتقد است: باید این روند اصلاح شود و دوباره در اختیار خانه سینما قرار بگیرد و نباید فارابی بحث معرفی فیلم به اسکار را قبضه کند.

کارگردان «زادبوم» در پاسخ به اینکه اگر قانون آکادمی اسکار بر حضور منتخب اصناف تاکید داشته وقتی یک نهاد دولتی همچون فارابی فیلم را معرفی می‌کند، این معرفی از سوی آکادمی مورد پرسش قرار نمی‌گیرد، گفت: دست‌اندرکاران فارابی با این توجیه که اعضای معرفی فیلم ایرانی جزو اصناف هستند،کارشان را پیش می‌برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

گزینه های نهایی معرفی به اسکار

هیات معرفی فیلم سینمای ایران به اسکار نهایتا به فهرستی کوتاه از سه فیلم ” بدون تاریخ…